På måndag öppnar vi ansökan till höstens utbildningar!

Äntligen är det dags att söka in till höstens utbildningar. Nu på måndag den 11/1 kl. 08.00 öppnar vi ansökningsformulären till hösten utbildningar. Vi hoppas att du hittar någon utbildning som ser spännande ut och att vi får träffa just dig!

Våra utbildningar hittar du här: Utbildning och där finns allt från profilkurser, yrkesutbildningar såsom konst, musik, webbdesign & webbutveckling, fritidsledarutbildning, budo (kampsport) mm. Men även allmän kurs där du kan läsa upp dina behörigheter samtidigt som du kombinerar dina studier med en inriktning, som kanske passar just dina intressen eller framtidsdrömmar.

Går du i studietankar och har frågor är du mer än välkommen att kontakta oss. Det går att ringa direkt till receptionen på 0586-64600 om du är osäker på vem du ska prata med, annars hittar du kursansvarig under respektive utbildning på utbildningssidan.

Vi hoppas att vi ses i höst!