Nu kan du söka höstens utbildningar!

Nu har vi öppnat ansökan till höstens utbildningar. Gå direkt till utbildningar och hitta den utbildning som bäst passar dig och dina framtidsplaner. Vi ser fram emot din ansökan.

De flesta av våra utbildningar börjar höstterminen 2020, med sista ansökningsdag 15 april. Ibland händer det att det finns platser kvar på vissa utbildningar. Vi informerar om detta när ansökningstiden är slut. Vi hoppas att du ska hitta något som väcker din nyfikenhet.

Alla våra ansökningar hanteras av Schoolsoft där du kommer loggas in till ”Mina Sidor”. Har du inte redan ett konto på Schoolsoft behöver du skapa ett, för att kunna ansöka till någon av våra utbildningar. Vi på Karlskoga Folkhögskola administrerar sedan din ansökan och kommunicerar med dig via ”Mina sidor”. Om du får problem, kontakta oss, så hjälper vi dig.