Kontakt

Adress

Karlskoga folkhögskola
Rektor Lindholms väg 23
691 44 Karlskoga
Telefon: 0586-646 00 (växel)
Fax: 0586-646 22
E-post: info@karlskogafhs.se

Receptionen är öppen måndag – fredag 08.00 – 12.00 och 13.00 – 14.30.
Växeln är bemannad 08.00 – 12.00 samt 13.00 – 15.30, måndag – torsdag. Fredagar stänger växeln 14.00.

Folkhögskola

Elaine E Lindblom, rektor. Tel: 0586-646 01, mobil: 070-634 65 85.
E-post: elaine.lindblom@karlskogafhs.se 

Hans Pettersson, bitr. rektor. Tel: 0586-646 02.
E-post: hans.pettersson@karlskogafhs.se

PerArne Swanolf, utbildningsledare. Tel:0586-646 07
E-post: perarne.swanolf@karlskogafhs.se

Barbro Henriksson, kurator. Tel: 0586-646 17.
E-post: barbro.henriksson@karlskogafhs.se

Annelie Svensson, internatföreståndare. Tel: 0586-646 04
E-post: annelie.svensson@karlskogafhs.se

Erik Ideström, styrelseordförande. Tel: 0705-68 18 81
E-post: erik.idestrom@karlskogafhs.se

Konferens

Gustaf Hult, konferensansvarig. Tel: 0586-646 03
E-post: gustaf.hult@karlskogafhs.se

Restaurang

Nicklas Hammel, restaurangchef.
Tel: 0586-646 16 eller mobil: 070-775 05 14.
E-post: nicklas.hammel@karlskogafhs.se

Vandrarhem

Susanne Wojcik, vandrarhem/reception. Tel: 0586-646 00.
E-post: susanne.wojcik@karlskogafhs.se
Bokning av rum på vandrarhemmet görs i växeln 08.00 – 12.00 samt 13.00 – 15.30, måndag – torsdag. Fredagar stänger växeln 14.00.

Vägbeskrivning

Karlskoga ligger vid E18 mellan Stockholm och Oslo. Det är ca 25 mil till båda städerna.

GPS-koordinater:
Lat: N 59° 18.625′
Long: E 014° 30.915′